Postiga Yayınları
 
Postiga Yayınları
 
 
Yaşantı
Tarih
Şiir
Sağlık
Ropörtaj
Roman
Psikoloji
Polisiye Öykü
Öykü
Kişisel Gelişim
İnceleme
Hikaye
Güzellik
Deneme/Yazın
Çizgi Roman
Astroloji
Araştırma

Dön Muazzez
Dön Muazzez

Ayşenur YazıcıBiraz Cesaret
Biraz Cesaret

İsmail KüçükkayaTutkunun Sırrı
Tutkunun Sırrı

Öykü Odabaş KanneciHilekar
Hilekar

R. Gaye Önel30 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Çok Zor
30 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Çok Zor

Burçin ÇelikBenzemez Kimse Sana
Benzemez Kimse Sana

Seda ÖzayBir Deniz Kızı Hikayesi
Bir Deniz Kızı Hikayesi

Corleonis Canan A. DüzganBuselik
Buselik

Başak KızıltanGençlik Hatırası
Gençlik Hatırası

Ece AltınkayaUykusuz
Uykusuz

Ayça GüçlütenAksiseda
Aksiseda

Başak KızıltanBu mucize kitap oldu
Sınanmamış Kadın - Hürriyet
Kutlay Bebek - Arım Balım Peteğim 'deydi
İda'nın Merhameti (Radikal)
Sınanmamış Kadın - Milliyet - Melih Aşık -11 Temmuz 2010
Sınanmamış Kadın - Cnn Türk
Sınanmamış Kadın - Posta
Sinanmamış Kadın - Milliyet Gazetesi - 10 Temmuz 2010
İda'nın Merhameti - Taraf Gazetesi
Sınanmamış Kadın - Cadde Milliyet
  Haberlerin tümü >>
 

Giresun’un Görele ilçesinin Boğalı köyünde 1964 yılında doğdu. Şalaklı ve Kumyalı İlkokulu’ndan sonra Görele Ortaokulu’na devam etti. Trabzon Lisesi, Görele Lisesi, Akçaabat Lisesi, Doğankent Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi. Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme ile Klimatoloji-Meteoroloji Ana Bilim Dallarında Yüksek Lisans Yaptı. “Türkiye’de Deniz Ulaştırma ve İşletmeciliği” konulu teziyle Doktor oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümü’nde Öğretim Görevlisidir.

Yazar, Anlayarak Çok Hızlı Okuma konusunda Türkiye’de iki ilki gerçekleştirmiştir. 1989 yılında Türkiye’deki ilk hızlı okuma kitabını (Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri) yazdı. Bu eser, Türkiye’deki büyük medya kuruluşlarının hemen hepsi tarafından tavsiye edilmiştir. Yazar, anlayarak hızlı okumanın halk sathına yayılmasına öncülük etmiş, Türkiye’de anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk internet sitesi olan www.hizlioku.org sitesini kurmuştur. Yazar, anlayarak hızlı okuma konusunda Harp Akademileri’nde dersler vermektedir.

Kadıoğlu, Türkçenin dil yapısına uygun olan anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk bilgisayar programını 1991 yılında geliştirmiştir.

Birlik Vakfı’nda 1989 yılında kurduğu Anlayarak Hızlı Okuma Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezinde(Hogum) 2007 yılına kadar pek çok ilgilinin hızlı okumasını geliştirmiştir.

Daha çok yarının dünyası ile ilgilenen yazar, uluslar arası politika ve strateji konularında Ortadoğu, Büyük Kurultay, Türkeli, Anayurt gibi çeşitli gazetelerde ve Yesevi, Türk Dünyası Tarih ve Kültür Dergisi, Ayhanım gibi dergilerde çeşitli konularda makaleler yazdı. Yeniçağ TV’de “Heyet Raporu” adlı programın yapımcıları arasında yer aldı. 1992 yılında Çizgi Üstü dergisini çıkardı.

Muhsin Kadıoğlu başta Hoca Ahmet Yesevî Vakfı, Aydınlar Ocağı, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, Basın Birliği olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görevler almıştır.

Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından yazara pek çok plaket ve teşekkür belgesi verilmiştir.

Çeşitli internet sitelerinin kurucusu ve yöneticisi olan yazar, 1999 yılında Yarın Araştırmaları Merkezi’ni kurmuştur.

Kadıoğlu, İstanbul’un fethinin 550. yılı münasebetiyle İstanbul’da yaşayan 550 şair ve yazarın el yazısıyla hazırlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan “Fethin 550. Yılında İstanbul Şairleri-Yazarları” adlı eserde de yer almıştır.

Yazarın, ulusal ve uluslar arası yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi vardır. Yazarın yayınlanmış diğer kitapları şunlardır: Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri (10. Baskı), İyi Anlama Yöntemleri, Yavuz Bıyıklılardan Bıyıksızlara, Küresel Sorunlara Karşı Ulusal Tavır (3. Baskı), Küresel Düşün Ulusal Davran.

Yazarın yakında yayınlanacak eserleri ise şunlardır:

Okyanuslar ve Denizler-Dünden Yarına Stratejik Bir Yaklaşım, 21. Yüzyıl Türkçülüğü-Yeni Yönelimler ve Eleştiriler, Nazım Hikmet’in Ata Toprağı Polonya’da Türk İzleri, Kim Bu Ulusalcılar? Avrupa Birliği’ne Karşıyım Öyleyse Beni Vurun!, Benim Babam Neden Yok Baba (Hikaye), Single Party’de Ararken Chat’te Buldum (Hikaye), Altın Çocuklar(Roman).

 
 
 
 
www.postigayayinlari.com 2015 ®