Postiga Yayınları
 
Postiga Yayınları
 
 
Yaşantı
Tarih
Şiir
Sağlık
Ropörtaj
Roman
Psikoloji
Polisiye Öykü
Öykü
Kişisel Gelişim
İnceleme
Hikaye
Güzellik
Deneme/Yazın
Çizgi Roman
Astroloji
Araştırma

Dön Muazzez
Dön Muazzez

Ayşenur YazıcıBiraz Cesaret
Biraz Cesaret

İsmail KüçükkayaTutkunun Sırrı
Tutkunun Sırrı

Öykü Odabaş KanneciHilekar
Hilekar

R. Gaye Önel30 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Çok Zor
30 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Çok Zor

Burçin ÇelikBenzemez Kimse Sana
Benzemez Kimse Sana

Seda ÖzayBir Deniz Kızı Hikayesi
Bir Deniz Kızı Hikayesi

Corleonis Canan A. DüzganBuselik
Buselik

Başak KızıltanGençlik Hatırası
Gençlik Hatırası

Ece AltınkayaUykusuz
Uykusuz

Ayça GüçlütenAksiseda
Aksiseda

Başak KızıltanBu mucize kitap oldu
Sınanmamış Kadın - Hürriyet
Kutlay Bebek - Arım Balım Peteğim 'deydi
İda'nın Merhameti (Radikal)
Sınanmamış Kadın - Milliyet - Melih Aşık -11 Temmuz 2010
Sınanmamış Kadın - Cnn Türk
Sınanmamış Kadın - Posta
Sinanmamış Kadın - Milliyet Gazetesi - 10 Temmuz 2010
İda'nın Merhameti - Taraf Gazetesi
Sınanmamış Kadın - Cadde Milliyet
  Haberlerin tümü >>
 

Trabzon’un Yomra İlçesine bağlı Çınarlı Köyünde demir geçmelerle kafeslenmiş küçük pencereleri olan, kapı üzerinde kıvır kıvır koç boynuzu asılan, ocak arkasındaki kül yığını altında uğur getirsin diye sürekli at nalı bulundurulan ahşap taş karışımı kiremit örtülü bir evde doğan yazar, dedesinin anlattığı seferberlik hikâyeleri ve ninesinin bilmeceleriyle büyüdü. Tavuğa “kışşt”, köpeğe “hoşşt” ve arkadaşlarına da “hişşt” demeyi bu yıllarda öğrenen; karayemiş, ıhlamur, dut, defne, akasya, erik, elma ve nar ağaçları arasındaki koşuşturmalarını, çimen çiçek cenneti Harmancık’taki çelik çomak oyunlarını, yağmur dualarını, “mora” adını verdikleri ve kendi tellerine dizdikleri yaban çileklerini, denize giderlerken annesinin “boğulursanız sakın eve gelmeyin” uyarısını, dört yapraklı yoncaları yastığının altına koyarak tuttuğu dilekleri unutamayan, dallar beyaz örtünün altında kamburlaştığında elindeki sapanıyla yollara düşen, gazete kağıdı ve yaprakları sarıp sarmalayarak oluşturdukları topla karanlık iyice çökünceye kadar oynayan, yeri göğü birbirine  bağlayan ebemkuşağının altından geçmeye çalışan altı çocuklu ailenin, İsmail’le Hatice’nin üç numarası...

Adını, babasının Türk Petrolleri A.Ş. Batman Tesisleri’nde çalıştığı sırada çok sevdiği kan kardeşinden alan Bahaettin Kabahasanoğlu, ilk ve ortaokulu Yomra’da okuduktan sonra Lise ve Eğitim Enstitüsünü Trabzon’da tamamlayarak 1979 yılında Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak göreve başladı. Ortaokuldaki Türkçe Öğretmeni Ayşe Kasapbaşı’nın tatil ödevini sınıfta okumasıyla hayal gücünün farkına varan, Lisedeki şiir yarışmasında aldığı ilk ödülü Mişel Strogof (Jules Verne) sayesinde kalem ve kâğıtla daha da yakınlaşan yazar; öğretmelik görevi sırasında edebi çalışmalarını aralıksız sürdürdü. “Kuzey Haber” ve “Karadeniz Gazetesi”ndeki yazılarının ardından “Uzunsokak” ve “Horon” dergilerini çıkaran ekipte yer aldı.

“Fujiwara/Kubilay’ın Kılıcı”yla fantastik seriyi sürdürmek isteyen yazarın; “Aksüt” (Hikâye/MEB Öğretmen Yazarlar Yarışması 1993-Mansiyon), “Denizlerin Dağların Çocukları” (Deneme), “Nesini Seviyorsun” (Şiir), “Yetişmeyen Yetişkinler” (İnceleme Araştırma), “Toplu Oyunlar”  (Tiyatro) ve “Dün, Çok Kötü Bir Şey Oldu” (Roman) adlı eserleri yayınlandı. “Yuva” adlı TV dizisinde senarist olarak yer alan Bahaettin Kabahasanoğlu’nun; “Ormanya”, “Tatlı Şubat”, “Haskız”, “Beşik Kertmesi”, “Yağmurcan ile Bircan” adlı oyunları sergilendi, İstanbul Yeşilköy My Showland, AKM, Ankara MEB Şûra Salonunda toplam 13 kez sahnelenen “Bu Toprağın Çocukları/Bir Kurtuluş Destanı“ Müzikali 30.000 izleyiciye ulaştı.

“Bir taraf dağ, bir taraf deniz, ortasında biz, biz dağ aslanları, deniz kızları, biz denize benzeriz” sözleriyle yaşadığı coğrafyayı özetleyen, 1996-2010 yılları arasında İstanbul Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’na geçen, “Gelibolu/İnsanlığın Savaşı Yendiği Yer” ve “Karadeniz/Dansın Doğduğu Deniz” adlı müzikal ve senaryo çalışmalarını da sürdüren, edebiyatla  ilgilenmek isteyenleri “tek yapmamız gereken 29 harfi yan yana getirmek” diyerek yüreklendiren yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

 
 
 
 
www.postigayayinlari.com 2015 ®